Продовження професійної діяльності

Говорити про рак легені важко, отже, це Ваше особисте рішення – чи розказувати про своє захворювання колегам. Неможливо передбачити, як Ваша історія може вплинути на стосунки з колегами або на Ваш графік роботи. Цілком зрозуміло, що людина відчуватиме хвилювання, говорячи на цю тему. Є кілька порад, які допоможуть Вам провести таку розмову, а також, можливо, дещо змінити Вашу роль у колективі Вам на користь.
Плануйте розмову
Якщо Ви вирішите розказати про свій діагноз колегам, подумайте, що саме Ви хочете повідомити і хто саме може стати Вашим першим співрозмовником. Спробуйте зрозуміти, що Ви дійсно готові спокійно говорити з колегами про своє захворювання. Якщо це так – краще, щоб вперше Вашу історію колеги почули саме від Вас. Для початку спробуйте написати список людей, з якими Ви хочете поговорити особисто у першу чергу. Також може виявитися, що найкращим способом для Вас є повідомлення електронним листом. Імовірно, Вам потрібно буде повідомити інформацію про своє захворювання керівнику та співробітнику відділу управління персоналом. Вони можуть допомогти Вам спланувати будь-які зміни у графіку роботи та, за можливості, врахувати Ваші побажання щодо навантаження на роботі тощо.
Очікуйте на різні реакції
Люди, з якими Ви розмовляєте про рак легені і свій діагноз, можуть реагувати по-різному. Одні можуть ставити запитання або давати поради. Інші можуть реагувати більш емоційно. Варто морально підготуватися до того, що зворотна реакція людини може бути "сильною". У цій ситуації Ви маєте потурбуватись про свої почуття і приділити час своїй підготовці до розмови, аби уникнути зайвого нервового напруження. Вам необхідно берегти свій емоційний стан.
Будьте відкритими до пропозицій допомоги
Відверто розповідаючи про свої потреби, Ви можете отримати більше підтримки при проходженні лікування. Наприклад, колеги можуть запропонувати Вам взяти на себе додаткові обов’язки, щоб полегшити Ваше робоче навантаження під час і після лікування. Не нехтуйте пропозиціями допомоги, які отримуватимете. Так Ви сприятимете підтримці свого фізичного і психічного стану, а також залишатиметесь активним членом робочого колективу.
Відпустка або припинення роботи
Продовження або припинення роботи – зрозуміло, що ці рішення залежатимуть від багатьох факторів, зокрема, особливостей отримуваного Вами лікування, Вашого загального стану здоров’я, обов’язків і характеру роботи. Бажано керувати очікуваннями своїх близьких і своїми особистими очікуваннями у зв’язку із об’єктивними змінами у житті та роботі.
За можливості, варто спланувати режим отримання лікування. Порадьтеся з лікарем щодо можливості отримувати необхідне лікування ввечері або перед вихідними, щоб забезпечити організму декотрий час на відновлення. Якщо Ви відчуваєте, що Вам потрібний додатковий час для відпочинку, бажано, за можливості, розглянути такі варіанти, як робота з дому, використання лікарняних або днів відпустки тощо.
- American Society of Clinical Oncology. Cancer.Net. Returning to Work After Cancer. https://www.cancer.net/blog/2016-08/returning-work-after-cancer (останнє відвідування 21.09.2023)