Подорожі під час лікування

Подорож або зміна обстановки може допомогти розслабитися, принести нові позитивні емоції від відвідування нового місця, навіть якщо це всього лише сусіднє містечко. Багато людей у світі намагаються подорожувати; люди продовжують планувати "великі" та "малі" подорожі, не зважаючи на хворобу. Ось кілька ідей, які варто взяти до уваги у разі планування подорожі.
Перед подорожжю
- Проконсультуйтеся зі своєю онкологічною медичною командою щодо Ваших планів. Розкажіть, куди Ви прямуєте та як довго плануєте там залишатися. Запитайте, якими видами діяльності Ви зможете займатися під час подорожі. Іноді для подорожі до певних регіонів необхідно пройти вакцинацію. Радимо поговорити з лікарем про все, що Вам може знадобитись.
- Перед поїздкою попросіть лікаря оцінити стан Вашого здоров’я. Також варто уточнити у лікаря, чи можуть Вам знадобитись додаткові ліки під час подорожі. Разом зі своїм лікарем сплануйте найкращий спосіб зв’язатися з ним під час подорожі, якщо в цьому виникне потреба.
- Намагайтеся спланувати все, що можливо: зробіть бронювання заздалегідь, складіть список потрібних речей, отримайте необхідні документи, знайдіть інформацію про житло, яке може знадобитися, зарезервуйте місця в транспорті, які забезпечують достатньо простору для ніг, дізнайтеся про медичні центри, найближчі до місця Вашого перебування. Якщо Ви плануєте летіти з кисневим пристроєм, дізнайтеся, які портативні кисневі концентратори схвалені для використання, перш ніж привезти їх до аеропорту. Також може бути доцільним отримати туристичну страховку та придбати квитки, які можна повернути. Це дасть Вам можливість скасувати або відкласти поїздку, якщо Вам буде потрібна медична допомога.
Під час подорожі
- Влаштовуйтеся зручно у тривалих перельотах або подорожах, де потрібно довго перебувати в сидячому положенні. Основне – це Ваша зручність. Краще надягнути вільний одяг. Час від часу робіть легкі розтягувальні вправи для ніг. Також бажано придбати компресійні панчохи, щоб зменшити набряки і неприємні відчуття.
- Бережіть своє здоров’я під час будь-якої подорожі. Намагайтеся часто мити руки, щоб запобігти інфекційному захворюванню під час подорожі. Виходячи на вулицю, користуйтеся сонцезахисним кремом і надягайте відповідний одяг, щоб уникнути сонячних опіків. Під час подорожі обов’язково багато відпочивайте, це допоможе Вам зберегти сили якнайдовше.
- Слухайте своє тіло. Регулярно контролюйте своє самопочуття під час подорожі. Періодичні прогулянки можуть покращити кровообіг та зменшують ризик утворення тромбів. Не допускайте зневоднення - носіть із собою пляшку води та пийте багато рідини. Взявши із собою продукти для здорового перекусу або прийому їжі, Ви зможете підтримувати належний рівень енергії та запобігти нудоті під час подорожі.
У місці призначення
- Намагайтеся складати гнучкі плани, адже Ваші попередні плани можуть змінитись незалежно від Ваших бажань. Маючи діагноз «рак легені», у Вас можуть бути як «хороші», так і «погані» дні. Контролюючи темп свого руху і рівень використання енергії, Ви зможете приділити достатньо часу як для, умовно, огляду визначних пам’яток, так і для відпочинку, який потрібен організму.
- Насолоджуйтесь своїми враженнями та зосереджуйтесь на відчутті насолоди. Під час подорожі знаходьте час, щоб розслабитись та відпочити.
Джерела інформації
- American Society of Clinical Oncology. Cancer.Net. What is Cancer Rehabilitation? https://www.cancer.net/survivorship/rehabilitation/what-cancer-rehabilitation (останнє відвідування 21.09.2023)