Варіанти лікування дрібноклітинного раку легені

Варіанти лікування дрібноклітинного раку легені

Коли у Вас або Вашої близької людини діагностують дрібноклітинний рак легені (ДКРЛ) - це може приголомшити. Ви отримуєте багато нової інформації та приймаєте багато рішень, але є одна річ, яка може дійсно Вам допомогти — поділіться цілями свого лікування та життєвими цілями зі своєю медичною командою. Ви можете разом розробити план лікування, який буде оптимальним саме у Вашій ситуації. Ось кілька варіантів лікування, які Ваші лікарі можуть запропонувати залежно від того, чи є ДКРЛ локалізованим або поширеним.

Хірургічне втручання

Людям із локалізованим ДКРЛ хірургічне втручання застосовують рідко, але воно може бути варіантом, якщо у Вас ДКРЛ ранньої стадії. У такому випадку після операції зазвичай призначають додаткове лікування, яке називається ад’ювантною терапією. Ваша медична команда розкаже Вам, як підготуватися до операції та скільки часу триватиме відновлення.

Хіміотерапія

Хіміотерапевтичні препарати атакують усі клітини, що швидко ростуть, як-от ракові клітини, і часто вводяться у кровотік шляхом внутрішньовенної інфузії. Оскільки кров переноситься по всьому тілу, це дає змогу лікарському засобу потрапити в ті ділянки тіла, на які поширився рак.

Оскільки хіміотерапевтичні препарати руйнують клітини, що швидко ростуть, вони можуть впливати також на здорові клітини. Поговоріть зі своїм лікарем про те, що може відбуватися у Вашому організмі під час хіміотерапії та як Ви можете підготуватися до можливих побічних ефектів. Людям із локалізованим ДКРЛ хіміотерапію часто призначають разом із променевою терапією.
Такий метод називається хіміопроменевою терапією. Для людей із поширеним ДКРЛ основним методом лікування зазвичай є хіміотерапія з імунотерапією або без неї. Іноді також застосовується променева терапія.

Променева терапія

Для променевої терапії застосовують потужне високоенергетичне рентгенівське випромінювання, яке спрямовується на ДНК ракових клітин, щоб не дати їм рости. Для цього використовують апарат, який ззовні спрямовує випромінювання на ракові клітини.

Пацієнтам із локалізованим ДКРЛ опромінювання часто призначають одночасно з хіміотерапією.

Людям із поширеним ДКРЛ опромінювання може бути призначене після завершення курсів хіміотерапії. Такий метод може застосовуватися і пацієнтам із локалізованим ДКРЛ, якщо медична команда вирішить, що це необхідно.

Імунотерапія

Імунотерапія може бути варіантом лікування для людей із поширеним ДКРЛ. Імунотерапевтичні препарати допомагають імунній системі знаходити та атакувати ракові клітини. Ці препарати можуть впливати також на здорові клітини. Для багатьох людей із поширеним ДКРЛ хіміотерапія разом з імунотерапією може бути початковим лікуванням. Після завершення початкового лікування можна продовжити підтримувальне лікування із застосуванням лише імунотерапії.

Є різні імунотерапевтичні препарати для лікування ДКРЛ, тому обов’язково розпитайте свою медичну команду, які у Вас є варіанти. Якщо у Вас поширений ДКРЛ, Вам може підійти такий варіант лікування як імунотерапія.

Імунотерапевтичні препарати можуть атакувати здорові клітини. Побічні ефекти можуть бути серйозними. Поговоріть зі своєю медичною командою про те, чого можна очікувати під час лікування.

Паліативна допомога

Паліативна допомога, яку іноді називають підтримувальним доглядом, надається командою лікарів, медсестер, соціальних працівників та інших фахівців для полегшення симптомів і покращення якості життя людей із важким діагнозом та їхніх близьких. Паліативну допомогу іноді плутають із хоспісною допомогою, але важливо розуміти, що це різні речі. Паліативна допомога рекомендована на будь-якому етапі лікування раку та спрямована на фізичні, емоційні, духовні та практичні потреби.

Спеціалісти з паліативної допомоги можуть полегшити побічні ефекти, а також заспокоїти та підтримати, тому обов’язково запитайте свою медичну команду про цю послугу.

Побічні ефекти

Це нормально, коли, починаючи будь-яке нове лікування раку, Ви хочете знати, якими будуть побічні ефекти та як вони можуть вплинути на Ваше життя і життя Ваших рідних. Деякі побічні ефекти можуть бути серйозними або небезпечними для життя. Уважно слухайте своїх лікарів, коли вони розповідають, чого Ви можете очікувати та чого слід остерігатися. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, якщо у Вас виник будь-який побічний ефект.

Пам’ятайте, що Ваша медична команда завжди готова допомогти Вам і відповісти на Ваші запитання, тож без жодних вагань запитуйте про те, що у Вас на думці. Якщо у Вас виникли побічні ефекти, найкращий спосіб зрозуміти, як із ними впоратись, — це поговорити зі своєю командою. Навіть якщо Ви не впевнені, чи є те, що Ви відчуваєте, побічним ефектом лікування, слід записати це питання та поставити його своїй медичній команді.

повернутися до розділу
«Що таке рак легені»
наступна стаття
«Причини та фактори ризику»